Реєстрація об’єктів авторського права

Агентство "Патент-сервіс" надає послуги з державної реєстрації об'єктів авторського права, яка виконується на підставі Цивільного кодексу України та Закону України "Про авторське право та суміжні права".

Відповідно до ст. 11 Закону авторське право на твір виникає внаслідок  факту його створення. Для виникнення та здійснення авторського права не потрібна реєстрація твору чи будь-яке інше його спеціальне оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

Навіщо потрібна реєстрація авторського права?

Після оформлення та подання до відомства юридично правильно оформленої заявки їй надається реєстраційний номер та встановлюється дата подання. Ці відомості, а також дані про автора та коротка інформація про твори, заносяться до спеціального реєстру та публікуються в офіційному бюлетені. Це робить отримання свідоцтва про реєстрацію авторського права в ряді випадків украй необхідним, а саме:

Для доказу першості у створенні твору

Свідоцтво є незаперечним доказом, що фіксує першість у авторстві. Воно також буде головним аргументом у разі конфлікту під час розгляду справи у судах та правоохоронних органах як на території України, так й інших держав.

При виготовленні, тиражуванні та розповсюдженні твору

Видавництва, звукозаписні студії, рекламні агенції, інформаційні сайти та ін. вимагають державне підтвердження прав на твір. Це повʹязано з бажанням зазначених організацій зняти із себе можливі ризики використання спірних творів.

Для укладання договорів про використання та/або передачу прав на твір

Покупець майнових прав на твір зацікавлений у його державній реєстрації, а також у правильному оформленні договірних документів. Свідоцтво в цьому випадку буде також вкрай необхідним.

Практика нашого Агентства показує, що найчастіше реєструються права на музичні твори (пісні), вірші, фотографії та ін. графічні твори. Нерідко зображення торгової марки також заявляється як об'єкт авторського права.

Окремо варто виділити такий об'єкт, як комп'ютерна програма. Наше агентство має значну практику в оформленні прав на комп'ютерні програми, розроблені як для ПК, так і для інших портативних пристроїв. Ми реєстрували цілі програмні комплекси, що обслуговують медичні установи, АЗС та ін.

 • Що потрібно для реєстрації своїх прав?

  Для правильного оформлення та подання заявки на твір необхідно надати такі дані:

  - сам твір на паперовому носії чи в електронному виді;

  - відомості про автора, викладені українською мовою, включаючи ПІБ, адресу реєстрації, дату народження, псевдонім (за наявності). Щоб недопустити помилки, просимо надати копію паспорта автора (авторів);

  - відомості про твір, включаючи його назву, дату його створення, коротку анотацію (2-3 речення) та дані про його публікацію (якщо така публікація була);

  - якщо реєструється комп'ютерна програма – потрібно надати посібник з її встановлення та використання.

 • Який порядок реєстрації?

  Після отримання всієї вищевказаної інформації та оплати послуг, наше Агентство готує необхідні документи та протягом 2-3 робочих днів надсилає заявку до Укрпатенту. Строк одержання свідоцтва складає 2-3 місяці. Після отримання охоронного документа ми передаємо (або пересилаємо) його Замовнику будь-яким, зручним для нього способом.

Працюємо як з регіональними замовниками (Кременчук, Комсомольськ (Горішні Плавні), Полтава, Глобине, Лубни, Олександрія, Світловодськ та ін.) так і з замовниками з усіх областей України.

Вам потрібна консультація?

З питань реєстрації авторського права, будь ласка, переходьте в розділ "Наші контакти"