Домен .UA і торговельна марка

Сучасне ведення бізнесу вже неможливо уявити без рекламування своїх товарів і послуг в інтернеті. Сайт - обов'язковий атрибут будь-якої  компанії. Не менш важливим є оригінальна назва інтернет-ресурсу і доменної зони.

Серед великої різноманітності доменів саме зона .UA:

- гарантує впізнанність і авторитетність сайту;

- покращує просування інтернет-ресурсу, так як є доменом верхнього рівня;

- викликає у національних користувачів довіру до сайту компанії, оскільки асоціюється з Україною.

Виходячи з діючих правил, для присвоєння домену .UA необхідно мати зареєстровану в Україні торговельну марку (далі - ТМ) за національною або міжнародною процедурою. При цьому виділяють наступні умови:

 • Чинне свідоцтво

  На момент реєстрації домену свідоцтво на ТМ має бути опубліковано в Держреєстрі (заявка на ТМ не є підставою для реєстрації домену .UA).

 • Власник прав

  Власником доменного імені в зоні .UA може бути власник відповідного свідоцтва на ТМ, або інша особа за спеціальним договором із власником ТМ.

 • icons8-веб-страница-100

  Найменування домену

  Найменування домену складається із символів латинського алфавіту і має бути ідентичним написанню торговельної марки. Якщо ТМ містить у своїй назві кирилицю, то необхідно провести її транслітерацію. Допоможе в цьому сайт https://hostmaster.ua/?translit. Зверніть особливу увагу на транслітерацію літер «є», «ю», «я», «ї», «й», «ж», а також букв «г», «х» на початку слова. Уважна робота на цьому етапі дозволить уникнути неприємних «сюрпризів» при реєстрації домену.

Слід знати, що зареєстрована ТМ дає право не тільки на отримання домену в зоні .UA, а й ряд інших важливих переваг. Детальніше читайте за посиланням.

Таким чином, реєстрація торговельної марки є обов'язковим для купівлі доменного імені в зоні .UA. Користувачі більше довіряють сайтам із впізнаваним доменом, тому реєстрація ТМ з подальшим придбанням домену .UA є ефективною інвестицією в розвиток імені компанії.

Для зв'язку

Наші фахівці допоможуть максимально зручно і швидко зареєструвати для Вас торговельну марку і готові надати супутні послуги. Якщо Вам потрібно отримати додаткову інформацію перейдіть в розділ "Наші контакти".